znak
Společnost Barbora z. s.

Solvayovy lomy
   Kontakt
   Jak k nám
   Otevírací doba
   Aktuality
   O nás
   Skanzen
   Fotogalerie
   Historie
   Exponáty
   Kalendář akcí
   Odkazy
   Partneři
   Nabídka
      Stirling
   Poptávka
   Pro děti a mládež

Technické památky
   Náš vozový park
   Typy lokomotiv
   Podzemí
   Staré stroje

English
Deutsch
Webhosting zdarma posktyl: BANAN Webhosting Děkujeme!
TOPlist
   Akce   
 Jméno:  
  
 

Co pro Vás chystáme

29. dubna 2017
Zahájení sezóny
V sobotu 29. dubna zahájíme další provozní sezónu. Přijďte se podívat, co je nového. Standardně bude v běhu mnoho strojů a zařízení, které lze během sezóny spatřit pouze v nečinnosti.
13. kvĕtna 2017
Skanzen s netopýry
V sobotu 13.5.2017 k nám zavítá ZO ČSOP Nyctalus s ochočenými netopýry. Přijďte si popovídat o těchto tajemných zvířatech, prohlídnout místa, kde zimovali, dozvědět se zajímavosti o jejich skrytém způsobu života. Nebude chybět výstava na provázku, mobilní naučná stezka o netopýrech, úkol pro děti. Svoje zkušenosti či problémy s netopýry můžete řešit v netopýří poradně. A samozřejmě - živí ochočení trvale hendikepovaní netopýři, které si můžete zblízka prohlídnout, vyfotit, pohladit i nakrmit.
10. června 2017
XIV. Rotující setrvačníky
Tradiční setkání každoročně přiláká bezmála stovku vystavovatelů, kteří prezentují své historické stroje se setrvačníky. Jedná se zejména o stabilní motory pro pohon zařízení v průmyslu a zemědělství, dále parní stroje od modelu až po parní válec a nemohou chybět ani historické traktory a další historická kolová technika. Součástí akce bude i předvádění této techniky v chodu. Začátek akce předpokládáme po desáté hodině, záleží to samozřejmě na příjezdu vystavovatelů s technikou, a bude probíhat po celou sobotu. Poznejte krásu starých strojů!

V případě Vašeho zájmu o stánkový prodej (občerstvení, suvenýry atd.) kontaktujte prosím Společnost Barbora z.s. na e-mailové adrese a specifikujte jaký druh zboží nebo služeb jste schopni během této akce provozovat. V případě kladného vyřízení Vašeho požadavku Vám bude zaslán oficiální formulář s potvrzením prodejního místa, kterým se prokážete při vjezdu na přístupové komunikaci. Bez tohoto potvrzení nebudete do areálu skanzenu vpuštěni! Uvnitř vlastního areálu Vám bude pořadatelem ze Společnosti Barbora z.s. určeno místo k postavení stánku. Pořadatel si plně vyhrazuje právo na určení místa vzhledem k povaze a charakteru akce. Děkujeme za pochopení.
28. října 2017
Ukončení sezóny - Den s dráhou
Slavnostní ukončení sezóny, aneb den s dráhou. Při této příležitosti bude uspořádáno několik spanilých jízd všeho, co má kola a je schopno pohybu. Stejně jako v minulých letech bude k vidění v akci i další nekolejová technika. V neděli 29.10. bude skanzen ještě naposledy otevřen (podle říjnové otevírací doby).