znak
Společnost Barbora z. s.

Solvayovy lomy
   Kontakt
   Jak k nám
   Otevírací doba
   Aktuality
   Skanzen
   Fotogalerie
   Historie
   Exponáty
   Kalendář akcí
   Odkazy
   Partneři
   Poptávka

Webhosting zdarma posktyl: BANAN Webhosting Děkujeme!

Technické památky
   Náš vozový park
   Typy lokomotiv
   Podzemí
   Staré stroje

English
Deutsch
TOPlist
Společnost Barbora - skanzen Solvayovy lomy
   Pro děti a mládež   
Náš program pro děti a mládež je pro všechny ve věku 12 - 25 let, kteří mají chuť poznávat nové, zajímá je dopravní nebo těžební technika a při tom rádi jezdí do přírody a především pro ty, kteří hledají alternativu ke konzumnímu způsobu života.

Co děláme:

V zimním období (říjen - květen) je to především železniční modelářství zaměřené na úzkorozchodné (lesní, průmyslové, důlní, lomové) i normálněrozchodné železnice a průmyslové stavby. Modelářský kroužek je nízkoprahový, to znamená, že se může zapojit každý bez ohledu na předchozí znalosti a zkušenosti. Modelářský kroužek je bezplatný, účastníci si hradí náklady na materiál v případě, že výsledný model zůstává jejich vlastnictvím.
Modelářský kroužek funguje v Nízkoprahovém centru pro děti a mládež v Říčanech u Prahy (z centra Prahy 30 - 45 minut jízdy MHD).

Od jara do podzimu (duben - říjen podle aktuálního počasí) víkendová setkání a v době hlavních prázdnin letní soustředění v Solvayových lomech. Na programu jsou jak práce při budování skanzenu nebo ochraně přírody (samozřejmě s ohledem na věk i další schopnosti účastníků), tak i exkurze do zajímavých míst a aktivní odpočinek a relaxace.
> Víkendové a prázdninové akce jsou realizovány ve spolupráci s Nízkoprahovým centrem pro děti a mládež v Říčanech a místní organizací ČSOP Paraple.

Podrobné informace Vám poskytne vedoucí projektu Ing. Ilja Procházka
e-mail: iljaprochazka(zavináč)post.cz
telefon: +420 323 602 875
mobil: +420 732 192 872

Fotografie jsou z realizovaných akcí v letech 2007 - 2008.